Sunday, September 14, 2014

Facing off in November General Election for various elected offices

District Judge 144th Judicial District Paul Vasquez DEM
District Judge 144th Judicial District Lorina Rummel REP
District Judge 150th Judicial District Renee McElhaney REP
District Judge 150th Judicial District Edna Elizondo DEM 
District Judge 186th Judicial District Jefferson Moore REP
District Judge 186th Judicial District Mary T. Green DEM
District Judge 187th Judicial District Steve Hilbig REP
District Judge 187th Judicial District Stephanie R. Boyd DEM 
District Judge 224th Judicial District Cathleen "Cathy" Stryker REP
District Judge 224th Judicial District Lauro Bustamante DEM 
District Judge 225th Judicial District Peter Sakai DEM
District Judge 226th Judicial District Sid Harle REP
District Judge 227th Judicial District Tony Jimenez DEM
District Judge 227th Judicial District Kevin M. O'Connell REP 
District Judge 285th District Court   Raymond A. Villareal DEM
District Judge 285th Judicial District Richard Price REP
District Judge 288th District Court   James A Rickerson DEM
District Judge 288th Judicial District Sol Casseb REP-Endorsed
District Judge 289th Judicial District Carmen Kelsey DEM
District Judge 289th Judicial District Daphne Previti Austin REP
District Judge 290th Judicial District Jennifer Pena DEM
District Judge 290th Judicial District Melisa Skinner REP
District Judge 436th Judicial District Eddie Bravenec DEM
District Judge 436th Judicial District Lisa Jarrett REP
District Judge 437th Judicial District Lori I. Valenzuela REP
District Judge 45th Judicial District   Stephani Walsh REP-Endorsed
District Judge 45th Judicial District  John Bustamante DEM

County Judge Carlton Soules REP
County Judge Nelson W. Wolff DEM-Endorsed

County Court At Law Judge No. 1 John D. Fleming REP
County Court At Law Judge No. 1 Al Alonso DEM-Endorsed 
County Court At Law Judge No. 2 Jeanette Burney Sullivan DEM
County Court At Law Judge No. 2 Jason Wolff REP Endorsed
County Court At Law Judge No. 3 David Rodriguez, DEM 
County Court At Law Judge No. 3 Art Rossi REP
County Court At Law Judge No. 4 Alfredo Ximenez DEM Endorsed
County Court At Law Judge No. 4 Jason R. Garrahan REP
County Court At Law Judge No. 5 Brenda Levenstein DEM 
County Court At Law Judge No. 5 Jason Pulliam REP Endorsed
County Court At Law Judge No. 6 Rochelle Acevedo DEM-Endorsed
County Court At Law Judge No. 6 Wayne Christian REP
County Court At Law Judge No. 7 Michael De Leon DEM
County Court At Law Judge No. 7 Eugenia "Genie" Wright REP-Endorsed
County Court At Law Judge No. 8 Celeste Brown REP
County Court At Law Judge No. 8 Liza Rodriguez DEM-Endorsed
County Court At Law Judge No. 9 Carlos Quezada DEM
County Court At Law Judge No. 9 Walden Shelton REP Endorsed
County Court At Law Judge No. 10 Tina Torres DEM
County Court At Law Judge No. 10 Karen Crouch REP
County Court At Law Judge No. 11 Carlo Key DEM Endorsed
County Court At Law Judge No. 11 Tommy Stolhandske REP
County Court At Law Judge No. 12 John A. Longoria DEM
County Court At Law Judge No. 12 Scott Roberts REP-Endorsed
County Court At Law Judge No. 13 Rosa Maria "Rosie" Gonzalez DEM
County Court At Law Judge No. 13 Crystal Chandler REP
County Court At Law Judge No. 14 Ernest Acevedo Jr DEM
County Court At Law Judge No. 14 Susan Skinner REP
County Court At Law Judge No. 15 Michael T. Lahood DEM
County Court At Law Judge No. 15  Bob Behrens REP  

County Probate Court Judge No. 2 Tom Rickhoff REP
County Probate Court Judge No. 1 Kelly M. Cross REP
County Probate Court Judge No. 1 Barbara "Barbie" Scharf-Zeldes DEM-Endorsed

District Clerk Donna Kay McKinney REP-Endorsed
District Clerk Mary Angie Garcia DEM

County Clerk Gerard C. "Gerry" Rickhoff REP-Endorsed
County Clerk Suzanne de Leon DEM

Commissioner Pct.2 Paul Elizondo DEM
County Commissioner Precinct 4 Timothy Wilson REP
County Commissioner Precinct 4 Tommy Calvert DEM-Endorsed

Justice of the Peace Precinct 1 Place 1 Robert "Bobby" Tejeda DEM
Justice of the Peace Precinct 1 Place 2 Ciro D. Rodriguez DEM
Justice of the Peace Precinct 3 Place 1 William E. "Bill" Donovan REP
Justice of the Peace Precinct 3 Place 2 Jeff Wentworth REP
Justice of the Peace Precinct 4 Place 1 Rogelio "Roger" Lopez Jr DEM
Justice of the Peace Precinct 4 Place 2 Yolanda Acuna Uresti DEM

Endorsed: by the San Antonio Express-News

No comments: